Se afișează postările cu eticheta teatru pentru copii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta teatru pentru copii. Afișați toate postările
Categorie: , , , , , , , , , ,

Festivalul "Amintiri din copilarie" începe în weekend în Parcul Kiseleff

Primaria Municipiului Bucuresti, prin Teatrul Ion Creanga, invita bucureştenii în weekendul 10-12 iunie, la Festivalul Amintiri din Copilarie.

Timp de 3 zile, cu ocazia celei de-a treia editii a Festivalului, Teatrul Ion Creanga activeaza Parcul Kiseleff, care se va transforma intr-un loc de joaca pregatit cu atentie, presarat cu praf de creat, pastrat si reimprospatat amintiri.

Cu aceasta ocazie, cei mai mici locuitori ai orasului, parintii si bunicii sunt invitati sa se bucure in familie si sa exploreze surprizele pregatite, se arată într-un comunicat de presă.

Participarea la activitatile din cadrul Festivalului Amintiri din Copilarie este gratuita.

Bucureştenii se pot bucura de zeci de locuri secrete si instalatii haioase, proiectate de echipa de arhitecti Prototip Studio, spectacole de animatie stradala – „Strutii" si „Girafele" – sustinute de artistii de la Teatrul Pavana (Olanda) si numeroase demonstratii vor anima aleile si spatiile verzi.

Tot pe spatiul verde se vor desfasura si atelierele de teatru, muzica, dans si miscare, grupate in zonele Umbrarul cu povesti si Mini-Ateliere, in timp ce atelierele de creatie si arte plastice vor avea loc la Masa cu Ateliere, pe cea mai colorata alee din Parcul Kiseleff. Totodata, Umbrarul cu povesti prilejuieste intalnirea celor mici cu un program de lecturi si ateliere, care au la baza aventurile simpaticului Elefantel Elmer.

La scena distractia este asigurata de artistii Teatrului Ion Creanga, care vor sustine spectacolele „Clowns" si „Spaima zmeilor" – intr-o formula inedita, de concert, dar si de invitati speciali: Trupa La Frustica (Italia), care va prezenta coregrafiile sale muzicale neconventionale, Bucharest Winds, Corul de Copii al Operei Nationale Bucuresti si Muzica Reprezentativa a Armatei.

Duminica, 12 iunie, de la ora 11.00, personajele preferate ale celor mici coboara de pe scena pentru o plimbare cat o sarbatoare pe Soseaua Kiseleff, in Parada Teatrelor pentru Copii. Alaturi de eroii si eroinele din spectacolele Teatrului Ion Creanga vor defila personaje de la Teatrul Pavana, Opera Comica pentru Copii, acrobati de la Circ & Variete Globus, Trupa Frustica, dar si studiouri pentru copii (Casa de Balet si Victoria Dance Studio), asociatii (A.C.T.O.R – Asociatia Culturala pentru Teatru si Origami din Romania si Asociatia Institutul de Arta EuroAsiatic) si grupuri corale (Meloritm si Grupul folcloric „Mladite Ilfovene").

Alaiul va fi deschis de invitatii speciali de la Ministerul Apararii Nationale si Politia Romana, iar dupa incheierea Paradei, intre orele 12.00 – 14.00, publicul este invitat sa participe la concertele, atelierele si demonstratiile sustinute de artistii care defileaza. Mai multe informatii despre Festival sunt disponibile pe website-ul www.amintirifest.ro si Facebook.com/TeatrulIonCreanga.

0 comentarii
Categorie: , , , , , , , ,

Teatru pentru copii

Foto: Opera Comica pentru Copii
Sâmbata 28 martie

10:00 – 10:30 Lalaladodo (0-6 ani) la Teatrul Elisabeta
10:00 – 11:00 Punguta cu doi bani (3 ani+) la Teatrul Tandarica  (Rezervari: tel. 021/315.23.77)
11.00 – 12.00 Cenusareasa – OPERA COMICA PENTRU COPII (Rezervari: tel: 021/220.22.47 de luni pana vineri) 
11:00 – 12:00 Teatru la cinema by Compania de Teatru Interactiv – la Cinema Movieplex, din Bulevardul Timisoara nr.26, sector 6
11:00 – 12:00 Spaima Dovlecilor (3-10 ani) – Teatrul Mignon
11:00 – 12:30 Insula Misterioasa (7 ani+) la Teatrul EXCELSIOR
11.00 – 12:00 Elefantelul curios – Teatrul Paiata, la Clubul Taranului Roman
11:30 – 14:30 Muzicantii din Bremen – Teatrul Doobee Doo - La Scena, Calea Călărașilor, nr. 55, sector 3 (Pret 30 lei/copil, parintii au acces gratuit, rezervari: tel 0766 499 571, 0722 687 837 și 0771 554 716)
12:00 – 12:30 Lalaladodo (0-6 ani) la Teatrul Elisabeta
12:00 – 13:00 Punguta cu doi bani (3 ani+) la Teatrul Tandarica
13.00 – 14.00 Cenusareasa – OPERA COMICA PENTRU COPII (Rezervari: tel: 021/220.22.47 de luni pana vineri) 
18:00 – 19:30 Insula Misterioasa (7 ani+) la Teatrul EXCELSIOR
19.00 – 20:30 Atelier pentru copii Don Quijote – Opera Nationala Bucuresti

Duminica 29 martie

10:00 – 11:00 Capra cu trei iezi (3 ani+) la Teatrul Tandarica
11.00 Cenusareasa, Palatul National al Copiilor, Sala Ion Cojar, B-dul Tineretului, Nr. 8-10, Sector 4
11:00 – 12:00 Rabdarica si Mofturica in misiune cu Zana Maseluta – Clubul Taranului
11:00 – 12:00 Hansel si Gretel – Opera Nationala Bucuresti
11:00 – 12:00 Minciuna Albastra – Teatrul Mignon
11:00 – 12:30 Mica Sirena (3 – 10 ani) la Teatrul EXCELSIOR
11:00 – 12:30 Teatrul National PENTRU COPII @ Teatrul National Bucuresti
12:00 – 13:00 Capra cu trei iezi (3 ani+) la Teatrul Tandarica  (Rezervari: tel. 021/315.23.77)
12:00 – 15:00 Rabdarica si Mofturica in Misiune cu Zana Maseluta – Clubul Taranului

2 comentarii
Categorie: , , ,

Unde mergem?

Foto: https://www.facebook.com/teatrultandarica?fref=nf
Programul Teatrului de animatie Tandarica

SÂMBĂTĂ 14 martie orele 10:00 și 12:00

JACK ŞI VREJUL DE FASOLE
după povestea populară omonimă
Regia şi scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Drăgulescu
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Adrian Alexandru Neculce, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu/ Marin Fagu, Florin Mititelu/Viorel Ionescu.
Un băieţel pus pe şotii dar cu suflet mare, dornic să-şi ajute mama, reuşeşte prin forţa magică a unui vrej de fasole fermecat să ajungă pe tărâmul Uriaşului, pe care îl învinge cu isteţime şi curaj. Îşi răzbună astfel tatăl (pierdut cu mult timp în urmă în ţara Uriaşului) şi asigură un trai decent pe viitor familiei sale.
Veniţi să îl vedeţi la Teatrul „Țăndărică”, să-i fiţi alături în lupta cu Uriaşul, să fiţi martorii unui spectacol cu păpuşi de diverse tipuri şi dimensiuni şi cu actori la vedere!
5+; 55 min

GRAND CINEMA AND MORE – Mall Băneasa
SÂMBĂTĂ 14 martie, ora 11:00

ALBĂ CA ZĂPADA
după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici
Este una dintre cele mai iubite poveşti pentru copii care a cunoscut multe variante în Europa, dar cea mai populară este cea a Fraţilor Grimm. Spectacolul Teatrului ŢĂNDĂRICĂ păstrează firul poveştii clasice, dar ingeniozitatea regizorului şi fantezia scenografică, folosirea tehnicii de black light, a păpuşilor de mari dimensiuni, compuse şi a actorilor la vedere dau un farmec aparte şi creează o atmosferă plină de ritm în care binele învinge întotdeuna răul.
3+, 60 min

DUMINICĂ 15martie, orele 10:00 și 12:00

FRUMOASA ŞI BESTIA
Textul şi regia: Cristian Pepino
Scenografia, costumele şi păpuşile: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Cristian Mitescu / Gabriel Apostol, Mariana Zaharia / Eugenia Barbu, Lili Gavrilescu / Andreea Ionescu, Geo Dinescu / Daniela Ruxandra Mihai, Marin Fagu / Viorel Ionescu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Ana Maria Balescu, Dan Codreanu / Adrian Lefter
Un tată cu trei fiice ajunge printr-o întâmplare la un castel, al cărui stăpân este o Bestie. Aici, pentru a-i fi cruţată viaţa deoarece a rupt un trandafir, lucrul cel mai de preţ pe lume, trebuie s-o aducă pe una dintre copilele sale să rămână pe viaţă alături de Bestie. Fata cea mică, Frumoasa, deșteaptă și bună, se oferă să se ducă de bunăvoie. Reușește să se împrietenească cu Bestia, dar prietenia lor o deranjează pe Vrăjitoarea care cu ceva timp în urmă îl transformase pe prinţ în fioroasa Bestie. După un întreg șir de peripeţii, de lupte între bine și rău, Bestia redevine un prinţ frumos și arătos.
5+; 60 min

LUNI, 16 martie, ora 10:00

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL
Regie: Decebal Marin
Dramatizare / text: Decebal Marin
Scenografie: Ion Bătăiosu
Muzică: Traian Tiberiu Păcurar
Distribuție: Ana Maria Bălescu, Petronela Purima, Mihai Dumitrescu, Daniel Stanciu/Paul Ionescu, Simina Mititelu, Dan Codreanu, George Simian
5+; 70 min

MARȚI, 17 martie, ora 10:00

PINOCCHIO
după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Vişan/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Daniela Ruxandra Mihai
3+, 50 min

MIERCURI, 18 martie, ora 10:00

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL
Regie: Decebal Marin
Dramatizare / text: Decebal Marin
Scenografie: Ion Bătăiosu
Muzică: Traian Tiberiu Păcurar
Distribuție: Ana Maria Bălescu, Petronela Purima, Mihai Dumitrescu, Daniel Stanciu/Paul Ionescu, Simina Mititelu, Dan Codreanu, George Simian
5+; 70 min

JOI, 19 martie, ora 19:00

MOTANUL ÎNCĂLŢAT
adaptare de Cristian Pepino dupã Charles Perrault
Regia, scenografia şi ilustraţia muzicalã: Cristian Pepino
Costumele: Cristina Pepino
Distribuţia: Alina Teianu/Andreea Ionescu, Ioan Brancu/Viorel Ionescu, Gabriel Apostol, Mihai Dumitrescu/George Simian, Alina Petrescu/Eugenia Barbu
3+; 55 min

VINERI, 20 martie, ora 10:00

CROITORAȘUL CEL VITEAZ
Adaptare după Frații Grimm
Script și regia artistică: Daniel Stanciu
Scenografia: Marian Sandu
Grafica 3D: Radu Constantinescu
Ilustrația muzicală: Vasile Manta
Distribuția: Florin Mititelu, Jou Jou Dragan, Simina Constantin, Viorel Ionescu, Paul Ionescu
3+; 60 min

VINERI 20 martie, ora 19:00
PREMIERA - ADUNAREA PĂSĂRILOR (spectacol pentru adulți)

de Farid Uddin Attar
Scenariu: Cristian Pepino, după o idee de Michaela Tonitza Iordache
Regia și scenografia: Cristian Pepino
Muzica: Dan Bălan, Gabriel Apostol
Pregătire vocală: Decebal Marin
Mânuire păpuși: Ioan Brancu
Mișcare scenică: Liliana Gavrilescu
Distribuția: Ioan Brancu, Gabriel Apostol, Liliana Gavrilescu, Decebal Marin, Geo Dinescu, Marin Fagu, Cristian Mitescu, Andreea Ionescu, Ramona Vornicu, Cristina Țane
Adulți; 60 min; nonverbal

SÂMBĂTĂ 21 martie, orele 10:00 și 12:00

SCUFIŢA ROŞIE
Adaptare după Fraţii Grimm de Cristian Pepino şi Gabriel Apostol
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Ioana Chelaru/Graţiela Ene, Cristian Mitescu/Marin Fagu, Florin Mititelu/Roxana Vişan, Mariana Zaharia/Geo Dinescu
3+; 50 min

DUMINICĂ 22 martie, orele 10:00 și 12:00

MUZICANȚII DIN BREMEN
Adaptare dupa Frații Grimm de Ema Stere
Regie: Attila Vizauer
Scenografie: Mihai Pastramagiu
Muzică: Ioan Gyuri Pascu
Coregrafie: Vava Stefanescu
Distribuție: Gabriel Apostol, Ioan Brancu, Andreea Ionescu, Marin Fagu, Daniela Ruxandra Mihai, George Simian, Adrian Alexandru Neculcea
3+; 60 min

GRAND CINEMA AND MORE – Mall Băneasa
SÂMBĂTĂ, 21 martie, ora 11:00

PINOCCHIO
după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu/Paul Ionescu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima, Roxana Vişan/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Daniela Ruxandra Mihai
3+; 50 min


Kids on the Moon este un eveniment dedicat copiilor cu vârste cuprinse între 5 și 12 ani care se va desfășura în Mall Promenada, între 6 - 30 martie. 
Evenimentul reprezintă o călătorie în lumea descoperirii spațiului, prin intermediul unei expoziții interactive în care copiii care se încadrează ca vârstă și personalitate, și sunt pasionați de astronomie sau activități educative, pot vedea și chiar experimenta senzații resimțite de astronauți adevărați. Scopul acestui eveniment este de a dezvolta interesul copiilor, dar și al părinților, într-un mod recreativ și educațional, față de evoluțiile tehnologice ce conduc la sporirea cunoștințelor despre Cosmos. Afla mai multe detalii, aici.

Deşi nu este inclus în programa şcolară, Jules Verne este în continuare unul dintre cei mai populari autori de literatură pentru tineri, opera sa vastă influențând numeroase generații de cititori. De-a lungul timpului, multe dintre fanteziile imaginate de romancier au devenit realitate, iar poveștile sale – transpuse și adaptate pentru scenă, pentru micul ecran sau pentru sala de cinema – continuă să fascineze și să hrănească fantezia tinerilor, vorbind despre curaj, despre știință, natură și umanitate.
La Teatrul Excelsior, copiii cu varste de peste 7 ani, la piesa Insula Misterioasa.
La Palatul Naţional al Copiilor, in 18 si 19 martie, de la ora 10.00, se joaca spectacolul Amintiri din copilarie, recomandat copiilor cu varste peste 8 ani. 
Micii spectatori (0-6 ani) sunt invitați să facă parte din Clubul Pinguinilor Melomani, printr-un spectacol educativ și interactiv. Pingunel și Pingunica sunt doi pinguini deosebiţi: au dorințe, talente ascunse și multă imaginație.
Dorindu-şi să ajungă acasă, la Polul Sud, cei doi fug de la circ, trec printr-o serie de încurcături şi se rătăcesc. Dar cu un nou prieten alături şi cu ajutorul muzicii reuşesc să găsească drumul spre cel mai potrivit loc pe care să-l poată numi acasă. Spectacolul Pinguinii Melomani se joaca la Teatrul Excelsior in data de 20 martie incepand cu ora 17.00 si la Teatrul Elisabeta 
 in data de 21 martie incepand de la ora 10.00 si ora 12.00.
Foto: https://www.facebook.com/CentrulCulturalNB

Duminică 15 martie, ora 11:00
La Centrul Cultural pentru U.N.E.S.C.O. Nicolae Balcescu, se joaca spectacolul FETIȚA CU CHIBRITURI, cu: Monica Alexandrescu, Claudia Negroiu, Răzvan Dragu, Dan Apăvăloaie
Scenografia, costumele, afișul: Aurel Pătrașcu
Scenariul, regia, ilustrația muzicală: Claudia Negroiu
Pret bilete: 8 lei/copil și 10 lei/adult
Rezervări bilete 021.336.43.40


0 comentarii
Categorie: , ,

Program Stagiunea De Vara - Teatrul Itinerant Tandarica!

Joi 26 iunie, ora 11:00
Alba Ca Zapada
dupa Fratii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Gratiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici

Vineri 27 iunie, ora 11:00                 
Frumoasa si Bestia
Textul si regia: Cristian Pepino
Scenografia, costumele si papusile: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Cristian Mitescu / Gabriel Apostol, Mariana Zaharia / Eugenia Barbu, Lili Gavrilescu / Andreea Ionescu, Geo Dinescu / Daniela Ruxandra Mihai, Marin Fagu / Viorel Ionescu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Ana Maria Balescu, Dan Codreanu / Adrian Lefter

Sambata 28 iunie, orele 11:00
Pinocchio
dupa Carlo Collodi
Scenariu, regia si animatie digitala:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Visan/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Daniela Ruxandra Mihai

Duminica 29 iunie, orele 11:00    
Croitorasul Cel Viteaz
Adaptare dupa Frații Grimm
Script si regia artistica: Daniel Stanciu
Scenografia: Marian Sandu
Grafica 3D: Radu Constantinescu
Ilustrația muzicala: Vasile Manta
Distribuția:  Florin Mititelu, Ilona Hrestic, Jou Jou Dragan, Simina Constantin, Viorel Ionescu, Paul Ionescu

Marți, 01 iulie, ora 11:00                      
Scufita Rosie
Adaptare dupa Fratii Grimm de Cristian Pepino si Gabriel Apostol
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu / Dora Ortelecan Dumitrescu, Ioana Chelaru / Gratiela Ene, Cristian Mitescu / Marin Fagu, Florin Mititelu / Roxana Visan, Mariana Zaharia / Geo Dinescu

Joi 03 iulie, ora 11:00          
Pacala
Un text de Cristian Pepino dupa motive populare
Regia: Ioan Brancu
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
Distributia: Mihai Dumitrescu, Gabriel Apostol / Ioan Brancu, Alina Teianu / Daniela Ruxandra Mihai, Ilona Hrestic/Florentina Tanase, Alina Petrescu / Roxana Visan / Simina Constantin, Marin Fagu

Vineri 04 iulie, ora 11:00
Punguta Cu Doi Bani
Adaptare dupa Ion Creanga
Scenariu, regie si teme muzicale: Decebal Marin
Scenografia: Carmen Raszovski
Aranjamente muzicale: Dragos Laurian Cucos
Distributie: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Ioana Chelaru Popovici / Eugenia Barbu, Liliana Gavrilescu / Gratiela Ene, Mihai Dumitrescu / Florin Mititelu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Alina Teianu

Sambata, 05 iulie, orele 11:00
Alba Ca Zapada
dupa Fratii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Gratiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici

Duminica 06 iulie, orele 11:00  
Motanul Incaltat
adaptare de Cristian Pepino dupã Charles Perrault
Regia, scenografia si ilustratia muzicalã: Cristian Pepino
Costumele: Cristina Pepino
Distributia: Alina Teianu/Andreea Ionescu, Ioan Brancu/Viorel Ionescu, Gabriel Apostol, Mihai Dumitrescu/George Simian, Alina Petrescu/Eugenia Barbu

Marți, 08 iulie, ora 11:00                      
Lampa Lui Alladin
Dupa o poveste din 1001 nopti
Regia si scenariul: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
În distributie: Marin Fagu/ Viorel Ionescu, Mihai Dumitrescu/ Ioan Brancu, Cristian Mitescu/ Dan Codreanu, Gratiela Ene/Angela Filipescu, Alina Teianu/Geo Dinescu, Roxana Visan/Ioana Chelaru Popovici, Adrian Lefter/George Simian

Joi 10 iulie, ora 11:00                       
Pinocchio
dupa Carlo Collodi
Scenariu, regia si animatie digitala:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Visan/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Daniela Ruxandra Mihai

Vineri 11 iulie, ora 11:00    
Mica Sirena
Dupa Hans Christian Andersen
Regia si scenariul: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Viorel Ionescu/George Nastase, Ioan Brancu/Cristian Mitescu, Adrian Lefter/George Simian, Alina Petrescu/Roxana Visan,   Mariana Zaharia/ Petronela Purima.
Voce Mica Sirena: Monica Madas

Sambata 12 iulie, ora 11:00
Fata Babei Si Fata Mosneagului
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Dragulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Dragan, Geo Dinescu, Adrian Lefter

Duminica 13 iulie, ora 11:00      
Gulliver in Tara Piticilor
dupa Jonathan Swift
Scenariu, regia artistica: Cristian Pepino
Scenografie: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Gabriel Apostol/ Marin Fagu, Adrian Lefter, Alina Teianu/Alina Petrescu, Viorel Ionescu/Florin Mititelu, Ioan Brancu/Cristian Mitescu, Mihai Dumitrescu/Daniel Stanciu, Petronela Purima/Dora Ortelecan Dumitrescu, Grațiela Ene/ Roxana Visan, Ilona Hrestic/ Geo Dinescu, Mariana Zaharia/ Eugenia Barbu

Mai multe informatii despre proiectele si spectacolele Teatrului Tandarica gasiti pe www.teatrultandarica.ro sau pe facebook http://www.facebook.com/teatrultandarica

Pret bilete grupuri organizate: 10.50 Ron - doar în timpul saptamanii;
Pret bilete copii: 13.00 Ron,
Bilete Adulti: 15,00 Ron
Rezervari telefonice se pot face de luni pana vineri, doar în intervalul orar 10:00 - 13:00 la tel:021.315.23.77 Program Agentia de bilete:
luni-sambata orele 09:00 - 17:00
duminica orele 09:00 - 13:00.

0 comentarii
Categorie: , , ,

Sfaturile lui David - proiect dedicat parintilor si copiilor

Teatrul Ion Creangă, în colaborare cu „Grădinița lui David”,
anunță un nou proiect dedicat părinților și copiilor: „Sfaturile lui David”
Părinte și copil – o poveste care crește frumos –
Este suficient doar să stăm cu copilul cât de mult putem? Sau contează în egală măsură și calitatea timpului petrecut împreună? 

Aceste întrebări își vor găsi răspunsurile în cadrul noului proiect inițiat de Teatrul Ion Creangă și Grădinița lui David, în luna aprilie a acestui an. Astfel, prin intermediul „Sfaturile lui David”, parte din programul Teatrul Ion Creangă. 
Spațiu viu, părinții sunt invitați să vină însoțiți de copiii lor la o serie de cursuri prin care vor avea șansa să învețe cum să petreacă timp de calitate împreună cu cei mici. Acest proiect încearcă să schimbe anumite tipare sau situaţii care ne fac să recurgem la expresii precum „Grea este meseria de părinte!” sau „Bătaia este ruptă din rai”.
Prin intermediul tematicilor săptămânale coordonatorii vor împărtăşi mici secrete, de altfel cunoscute de noi toţi, însă uitate, în lupta fiecăruia de a fi un părinte perfect.
Evenimentele vor avea loc, cu începere de la ora 18.00, la sala „Apolodor din Labrador” din cadrul Bibliotecii Naționale a României (Blvd. Unirii nr. 22). Specialiști cu experiență în domeniul educației, alături de Urania Cremene, certificată ca expert în parenting de către Parent’s Toolshop Inc SUA, vor coordona sesiunie și vor răspunde tuturor întrebărilor cu sfaturi personalizate.

 Programul temelor de discuție este următorul:

"De mâna cu Ileana Cosânzeana și Făt Frumos" (joi, 10 aprilie, ora 18.00)
 "Iar vine seara... iar nu o să adoarmă! Offf, iar trebuie să mă gândesc la o nouă poveste - oare o să-i placă?". Fiecare mămica este preocupată să-i citească propriului copil o poveste la culcare sau să-l învețe o poezie. Poveștile pentru copii, de la poveștile nemuritoare și până la basmele populare, ajută la dezvoltarea pasiunii pentru citit, încă din primii ani de viață. Prima poveste spusă de mamă și prima poveste pe care o citește singur vor fi pentru cel mic amintiri de neuitat. Dar câți dintre copii fac acest lucru din plăcere și cum îi putem îndrepta spre lectură?

Ursul doarme și visează... căci papucii lui dansează!” (joi, 17 aprilie, ora 18.00)
Odată devenit adult, unele dintre cele mai dragi amintiri nu sunt legate de jucării sau vacanțe în țări exotice, ci de timpul frumos petrecut în joc. Unele dintre cele mai dragi amintiri ale copiilor nu sunt legate de jucării sau vacanţe în ţări exotice, ci de timpul frumos petrecut alături de părinţi. Vă invităm să descoperim împreună diferite modalități prin care ne putem juca cu copiii noștri!

"Dacă ar fi fost al meu... ” (joi, 24 aprilie, 18.00)
De dimineață, în metrou era cât pe ce să uiți să cobori pentru că te uitai cu gura căscată la un băiețel de 3 ani și la ce spectacol oferea. Mama și bunica lui se străduiau fiecare să îl ține de câte o mână, în timp ce d-l Goe se zbătea, ţipa, făcea șpagatul și se zmucea, cât pe ce să cadă la fiecare mișcare mai repezită. În vreme ce coborai la Victoriei, ai mai apucat să-l vezi cum se tavălește pe jos și să îți spui „Dacă face și al 
meu așa, eu cum procedez?”


Taxa de participare este de 35 lei/părinte+copil, iar o parte din încasări vor fi redirecționate achiziționării de bilete, la spectacolele Teatrului Ion Creangă, pentru copiii cu nevoi speciale, din centre de plasament. 
Înscrierile se realizează la nr. de telefon: 0752.012.335 sau la e-mail office@gradinitaluidavid.ro, biletele putând fi ridicate de la Casa de bilete a Sălii Rapsodia, Str. Lipscani nr. 53, de marți până joi, în intervalul orar 14.00 – 18.00. 

Pentru mai multe detalii despre acest proiect, vizitați: www.teatrulioncreanga.ro sau 
www.gradinitaluidavid.ro/sfaturile-lui-david.












0 comentarii
Categorie: , , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 21 octombrie - 26 octombrie 2013

LUNI, 21 octombrie, ora 10:00
CROITORAȘUL CEL VITEAZ

Adaptare după Frații Grimm
Script și regia artistică: Daniel Stanciu
Scenografia: Marian Sandu
Grafica 3D: Radu Constantinescu
Ilustrația muzicală: Vasile Manta
Distribuția: Florin Mititelu, Ilona Hrestic, Jou Jou Dragan, Simina Constantin, Viorel Ionescu, Paul Ionescu.



MARȚI, 22 
octombrie, ora 14:00
LAMPA LUI ALLADIN

După o poveste din 1001 nopţi
Regia şi scenariul: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Marin Fagu/ Viorel Ionescu, Mihai Dumitrescu/ Ioan Brancu, Cristian Mitescu/ Dan Codreanu, Graţiela Ene/Angela Filipescu, Alina Teianu/Geo Dinescu, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Adrian Lefter/George Simian.

MIERCURI, 23 
octombrie, ora 10:00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

JOI, 24 
octombrie, ora 10:00
ALBĂ CA ZĂPADA

după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

ora 18:00 – PREMIERĂ
FRUMOASA DIN PĂDUREA ADORMITĂ

Adaptare după Charles Perrault
Scenariul și regia: Mihai Gruia Sandu
Decoruri și costume: Sanda Mitache
Asistent scenografie: Emilia Furduiu
Muzica: Mircea Florian
Distribuția: Alina Teianu, Ana Maria Bălescu, Ilona Hrestic, Gabriel Apostol,Viorel Ionescu, Alexandru Neculcea

VINERI, 25 
octombrie, ora 10:00
PĂCALĂ

Un text de Cristian Pepino după motive populare
Regia: Ioan Brancu
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
Distribuţia: Mihai Dumitrescu, Gabriel Apostol / Ioan Brancu, Alina Teianu / Daniela Ruxandra Mihai, Ilona Hrestic/Florentina Tănase, Alina Petrescu / Roxana Vișan, Marin Fagu

SÂMBĂTĂ, 26 
octombrie, orele 10:00 și 12:00
PINOCCHIO

după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu / Paul Ionescu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Vişan/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Daniela Ruxandra Mihai.

DUMINICĂ, 27 
octombrie, orele 10:00 și 12:00
JACK ŞI VREJUL DE FASOLE

după povestea populară omonimă 
Regia şi scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Drăgulescu
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu/ Marin Fagu, Florin Mititelu/Viorel Ionescu.

Grand Cinema Digiplex – Mall Băneasa
SÂMBĂTĂ, 26 
octombrie, ora 11:00
CAPRA CU TREI IEZI

după Ion Creangă
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Ioana Chelaru Popovici/ Ilona Hrestic, Cristian Mitescu/Viorel Ionescu, Liliana Gavrilescu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Mariana Zaharia/Roxana Vişan, Marin Fagu/ Florin Mititelu.


Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77 

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica



0 comentarii
Categorie: , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 08 iunie - 16 iunie 2013

teatrul tandarica, copii, teatru, povesti
Sâmbătă, 8 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00 și 12.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Duminică, 9 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00 și 12.00
ALICE ÎN ȚARA MINUNILOR
Dupa Lewis Carroll
Traducere Tanți Antoniu
Versiune scenică, regie artistică, ilustrație muzicală, light design: Alice Barb
Asistent regie: Gabriel Apostol
Sculptură păpuși Marian Sandu
Scenografie: Marian Sandu, Alice Barb, Gabriel Apostol
Distribuția: Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ioana Chelaru/Eugenia Barbu, Ilona Hrestic/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Alina Petrescu, Gabriel Apostol/George Nastase, Ioan Brancu/Adrian Lefter, Viorel Ionescu/Florin Mititelu

Marți, 11 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00
PĂCALĂ
Un text de Cristian Pepino după motive populare
Regia: Ioan Brancu
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
Distribuţia: Mihai Dumitrescu / Dan Codreanu, Gabriel Apostol / Ioan Brancu, Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ilona Hrestic/Florentina Tănase, Alina Petrescu/Roxna Vișan, Marin Fagu/George Simian.

Miercuri, 12 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00
SCUFIŢA ROŞIE
Adaptare după Fraţii Grimm de Cristian Pepino şi Gabriel Apostol
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu / Dora Ortelecan Dumitrescu, Ioana Chelaru / Graţiela Ene, Cristian Mitescu / Marin Fagu, Florin Mititelu / Roxana Vişan, Mariana Zaharia / Geo Dinescu

Joi, 13 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Vineri, 14 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00
GULLIVER ÎN ŢARA PITICILOR
după Jonathan Swift
Scenariu, regia artistică: Cristian Pepino
Scenografie: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Gabriel Apostol/ Marin Fagu, Adrian Lefter, Alina Teianu/Alina Petrescu, Viorel Ionescu/Florin Mititelu, Ioan Brancu/Cristian Mitescu, Mihai Dumitrescu/Daniel Stanciu, Petronela Purima/Dora Ortelecan Dumitrescu, Grațiela Ene/ Roxana Vişan, Ilona Hrestic/ Geo Dinescu, Mariana Zaharia/ Eugenia Barbu.

Sâmbătă, 15 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00 și 12.00
MOTANUL ÎNCĂLŢAT
adaptare de Cristian Pepino dupã Charles Perrault
Regia, scenografia şi ilustraţia muzicalã: Cristian Pepino
Costumele: Cristina Pepino
Distribuţia: Alina Teianu/Andreea Ionescu, Ioan Brancu/Viorel Ionescu, Gabriel Apostol, Mihai Dumitrescu/George Simian, Alina Petrescu/Eugenia Barbu.

Duminică, 16 iunie

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3
ora 10.00 și 12.00
LAMPA LUI ALLADIN
După o poveste din 1001 nopţi
Regia şi scenariul: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Marin Fagu/ Viorel Ionescu, Mihai Dumitrescu/ Ioan Brancu, Cristian Mitescu/ Dan Codreanu, Graţiela Ene/Angela Filipescu, Alina Teianu/Geo Dinescu, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Adrian Lefter/George Simian.

Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , , , ,

Stagiunea de vara "Teatru, strada si copil" la Tandarica

Incepe STAGIUNEA DE VARĂ "TEATRU, STRADĂ ŞI COPIL" la ŢĂNDĂRICĂ!
Ediția a 3-a in perioada 18 mai –22 septembrie 2013

Din data de 18 mai vor avea loc o serie de manifestări artistice care se vor desfăşura atât la Teatrul Itinerant Ţăndărică, aflat în Parcurile "Alexandru Ioan Cuza" (IOR)- Sector 3, "Lumea Copiilor"- Sector 4 și "Crângași"- Sector 6, la Grand Cinema Digiplex din Băneasa Shopping City, cât şi la Sala Lahovari a Teatrului Ţăndărică. Ca şi anul trecut, în cadrul acestui proiect, Teatrul Ţăndărică va susţine spectacole în importante orașe din țară - Arad, Câmpina, Urziceni, Buzău, Piteşti, Oradea şi din Republica Moldova - Chişinău.

De asemenea, copiii se vor bucura de atelierele susținute de SOS-Mașina cu Jucării, un proiect social mobil al asociației SOS Satele Copiilor, care desfășoară o gamă variată de activități ludico-educative.

PROGRAM:
STAGIUNEA DE VARĂ "TEATRU, STRADĂ ŞI COPIL"

Teatrul Itinerant ȚĂNDĂRICĂ - Parcul Alexandru Ioan Cuza (IOR), sector 3

Sâmbătă, 18 mai, ora 11.00
PUNGUŢA CU DOI BANI

Adaptare după Ion Creangă
Scenariu, regie şi teme muzicale: Decebal Marin
Scenografia: Carmen Raszovski
Aranjamente muzicale: Dragoş Laurian Cucoş
Distribuţie: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Ioana Chelaru Popovici / Eugenia Barbu, Liliana Gavrilescu / Graţiela Ene, Mihai Dumitrescu / Florin Mititelu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Alina Teianu.

Duminică, 19 mai, ora 11.00
DĂNILĂ PREPELEAC

Adaptare după Ion Creangă
Regia: Ioan Brancu
Scenografie: Marian Sandu
Muzică: Dan Bălan
Distribuție: Mariana Zaharia/ Eugenia Barbu, Ilona Hrestic/Alexandru Neculcea, Dan Codreanu/ George Simian, Marin Fagu/ Cristian Mitescu, Ioan Brancu/ Ionuț Păduraru, Mihai Dumitrescu/ George Năstase.

Luni, 20 mai, ora 10.00
CAPRA CU TREI IEZI

după Ion Creangă
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Ioana Chelaru Popovici/ Ilona Hrestic, Cristian Mitescu/Viorel Ionescu, Liliana Gavrilescu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Mariana Zaharia/Roxana Vişan, Marin Fagu/ Florin Mititelu.

Marți, 21 mai, ora 10.00
PUNGUŢA CU DOI BANI

Adaptare după Ion Creangă
Scenariu, regie şi teme muzicale: Decebal Marin
Scenografia: Carmen Raszovski
Aranjamente muzicale: Dragoş Laurian Cucoş
Distribuţie: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Ioana Chelaru Popovici / Eugenia Barbu, Liliana Gavrilescu / Graţiela Ene, Mihai Dumitrescu / Florin Mititelu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Alina Teianu.

Miercuri, 22 mai, ora 10.00
PĂCALĂ

Regia:Ioan Brancu
Scenografia:Cristina Pepino
Muzica:Dan Bălan
Distributia: Mihai Dumitrescu/Dan Codreanu, Gabriel Apostol/Ioan Brancu, Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ilona Hrestic/Florentina Tănase, Alina Petrescu/Roxna Vișan, Marin Fagu/George Simian.

Joi, 23 mai, ora 10.00
ALBĂ CA ZĂPADA

după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

Vineri, 24 mai, ora 10.00
CAPRA CU TREI IEZI

după Ion Creangă
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Ioana Chelaru Popovici/ Ilona Hrestic, Cristian Mitescu/Viorel Ionescu, Liliana Gavrilescu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Mariana Zaharia/Roxana Vişan, Marin Fagu/ Florin Mititelu.

Sâmbătă, 25 mai, ora 11.00
LAMPA LUI ALLADIN

După o poveste din 1001 nopţi
Regia şi scenariul: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Marin Fagu/ Viorel Ionescu, Mihai Dumitrescu/ Ioan Brancu, Cristian Mitescu/ Dan Codreanu, Graţiela Ene/Angela Filipescu, Alina Teianu/Geo Dinescu, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Adrian Lefter/George Simian.

Duminică, 26 mai, ora 11.00
MICA SIRENĂ

După Hans Christian Andersen
Regia şi scenariul: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Viorel Ionescu/George Năstase, Ioan Brancu/Cristian Mitescu, Victor Bucur/Adrian Lefter, Alina Petrescu/Roxana Vișan, Mariana Zaharia/ Petronela Purima.
Voce Mica Sirenă: Monica Madas.

Marti, 28 mai, ora 10.00
MOTANUL ÎNCĂLŢAT

adaptare de Cristian Pepino dupã Charles Perrault
Regia, scenografia şi ilustraţia muzicalã: Cristian Pepino
Costumele: Cristina Pepino
Distribuţia: Alina Teianu, Ioan Brancu, Gabriel Apostol, Mihai Dumitrescu, Alina Petrescu/Eugenia Barbu.


Miercuri, 29 mai, ora 10.00
CAPRA CU TREI IEZI

după Ion Creangă
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Gabriel Apostol
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Ioana Chelaru Popovici/ Ilona Hrestic, Cristian Mitescu/Viorel Ionescu, Liliana Gavrilescu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Mariana Zaharia/Roxana Vişan, Marin Fagu/ Florin Mititelu.



SALA LAHOVARI

Luni, 20 mai, ora 10.00
PINOCCHIO

după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Vişan/Mariana Zaharia, Geo Dinescu/Alina Teianu.

Marți, 21 mai, ora 10.00
ALBĂ CA ZĂPADA

după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

Miercuri, 22 mai, ora 10.00
ALBĂ CA ZĂPADA

după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

Joi, 23 mai, ora 10.00
JACK ŞI VREJUL DE FASOLE

după povestea populară omonimă
Regia şi scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Drăgulescu
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu/ Marin Fagu, Florin Mititelu/Viorel Ionescu.

Vineri, 24 mai, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Luni, 27 mai, ora 10.00
CARTEA JUNGLEI

după Rudyard Kipling
Adaptarea și regia: Adela Moldovan
Scenografia: Eustațiu Gregorian
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Angela Filipescu/Grațiela Ene, Florentina Tănase/Petronela Purima, Paul Ionescu/Daniel Stanciu, Cristina Roșiianu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Alina Petrescu/Eugenia Barbu, George Năstase/Dan Codreanu, Adrian lefter/Florin Mititelu.

Marti, 28 mai, ora 10.00
CARTEA JUNGLEI

după Rudyard Kipling
Adaptarea și regia: Adela Moldovan
Scenografia: Eustațiu Gregorian
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Angela Filipescu/Grațiela Ene, Florentina Tănase/Petronela Purima, Paul Ionescu/Daniel Stanciu, Cristina Roșiianu/Dora Ortelecan Dumitrescu, Alina Petrescu/Eugenia Barbu, George Năstase/Dan Codreanu, Adrian lefter/Florin Mititelu.

Miercuri, 29 mai, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu


Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77; PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00 duminică între orele 9.00 – 13.00 PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;

PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 29 aprilie - 4 mai 2013

Luni, 29 aprilie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Marți, 30 aprilie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Sâmbătă, 4 mai, ora 11.00
ALBĂ CA ZĂPADA
după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;
PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00 duminică între orele 9.00 – 13.00
PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;

PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 15-21 aprilie 2013

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 15-21 aprilie 2013
Marți, 16 aprilie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Miercuri, 17 aprilie, ora 10.00
JACK ŞI VREJUL DE FASOLE
după povestea populară omonimă
Regia şi scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Drăgulescu
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu/ Marin Fagu, Florin Mititelu/Viorel Ionescu.

Joi, 18 aprilie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu

Vineri, 19 aprilie, ora 10.00
PINOCCHIO
după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Vişan/Mariana Zaharia, Geo Dinescu/Alina Teianu.

Sâmbătă, 20 aprilie, orele 10.00 și 12.00
CEI TREI PURCELUŞI
Textul şi regia: Mihai Sandu Gruia
Scenografia, costumele şi păpuşile: Daniela Drăgulescu, Matei Dumitrescu, Elena Nucă, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu
Muzica : Mihai Bisericanu
Distribuţia: Florin Mititelu/Alexandru Neculce, Paul Ionescu/ Viorel Ionescu, Cristina Roşiianu/Adrian Lefter, Florentina Tănase/Roxana Vișan, Angela Filipescu/Andreea Ionescu, Ilona Hrestic/George Simian.

Duminică, 21 aprilie, orele 10.00 și 12.00
ALICE ÎN ȚARA MINUNILOR
Dupa Lewis Carroll
Traducere Tanți Antoniu
Versiune scenică, regie artistică, ilustrație muzicală, light design: Alice Barb
Asistent regie: Gabriel Apostol
Sculptură păpuși Marian Sandu
Scenografie: Marian Sandu, Alice Barb, Gabriel Apostol
Distribuția: Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ioana Chelaru/Eugenia Barbu, Ilona Hrestic/Andreea Ionescu, Geo Dinescu/Alina Petrescu, Gabriel Apostol/George Nastase, Ioan Brancu/Adrian Lefter, Viorel Ionescu/Florin Mititelu


Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;
PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00 duminică între orele 9.00 – 13.00
PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;

PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 1-7 aprilie 2013

Luni,1 aprilie, orele 10.00 și 12.00 
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Marți, 2 aprilie, orele 10.00 și 12.00
RAPUNZEL
Textul şi regia: Gavriil Pinte
Scenografia, costumele şi păpuşile: Roxana Ionescu
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Angela Filipescu/ Florentina Tănase, Daniela Ruxandra Mihai/ Anamaria Bălescu, Cristina Roșiianu/ Grațiela Ștefan Ene, Paul Ionescu/ Olga Bela, Eugenia Barbu/ Andreea Ionescu, George Simian/ Alexandru Neculcea, Dan Codreanu/ George Năstase.

Miercuri, 3 aprilie, orele 10.00 și 12.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Joi, 4 aprilie, orele 10.00 și 12.00
RAPUNZEL
Textul şi regia: Gavriil Pinte
Scenografia, costumele şi păpuşile: Roxana Ionescu
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Angela Filipescu/ Florentina Tănase, Daniela Ruxandra Mihai/ Anamaria Bălescu, Cristina Roșiianu/ Grațiela Ștefan Ene, Paul Ionescu/ Olga Bela, Eugenia Barbu/ Andreea Ionescu, George Simian/ Alexandru Neculcea, Dan Codreanu/ George Năstase.

Vineri, 5 aprilie, orele 10.00 și 12.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Sâmbătă, 6 aprilie, orele 10.00 și 12.00
MOTANUL ÎNCĂLŢAT
adaptare de Cristian Pepino dupã Charles Perrault
Regia, scenografia şi ilustraţia muzicalã: Cristian Pepino
Costumele: Cristina Pepino
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Ioan Brancu, Gabriel Apostol, Mihai Dumitrescu, Alina Petrescu/Eugenia Barbu.

Duminică, 7 aprilie, orele 10.00 și 12.00
PĂCALĂ
Un text de Cristian Pepino după motive populare
Regia: Ioan Brancu
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
Distribuţia: Mihai Dumitrescu / Dan Codreanu, Gabriel Apostol / Ioan Brancu, Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ilona Hrestic/Florentina Tănase, Alina Petrescu/Roxna Vișan, Marin Fagu/George Simian. 


Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;

PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00
duminică între orele 9.00 – 13.00

PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;

PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 25-31 martie 2013

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 25-31 martie 2013
Luni, 25 martie, ora 10.00
RAPUNZEL
Textul şi regia: Gavriil Pinte
Scenografia, costumele şi păpuşile: Roxana Ionescu
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Angela Filipescu/ Florentina Tănase, Daniela Ruxandra Mihai/ Anamaria Bălescu, Cristina Roșiianu/ Grațiela Ștefan Ene, Paul Ionescu/ Olga Bela, Eugenia Barbu/ Andreea Ionescu, George Simian/ Alexandru Neculcea, Dan Codreanu/ George Năstase.

Marți, 26 martie, ora 10.00
ALICE ÎN ȚARA MINUNILOR

Dupa Lewis Carroll
Traducere Tanți Antoniu
Versiune scenică, regie artistică, ilustrație muzicală, light design: Alice Barb
Asistent regie: Gabriel Apostol
Sculptură păpuși Marian Sandu
Scenografie: Marian Sandu, Alice Barb, Gabriel Apostol
Distribuția: Alina Teianu/Daniela Ruxandra Mihai, Ioana Chelaru/Eugenia Barbu, Ilona Hrestic/Dora Ortelecan Dumitrescu, Geo Dinescu/Alina Petrescu, Gabriel Apostol/George Nastase, Ioan Brancu/Adrian Lefter, Viorel Ionescu/Florin Mititelu .

Miercuri, 27 martie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Ora 19.00
PLAY SHAKESPEARE – spectacol pentru adulți (15+)

Regia: Cristian Pepino
Adaptare: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino, papusi: Cristian Pepino
Distributia: Mihai Dumitrescu, Cristian Mitescu, Marin Fagu, Geo Dinescu, Roxana Visan

Joi, 28 martie, ora 10.00
CEI TREI PURCELUŞI

Textul şi regia: Mihai Sandu Gruia
Scenografia, costumele şi păpuşile: Daniela Drăgulescu, Matei Dumitrescu, Elena Nucă, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu
Muzica : Mihai Bisericanu
Distribuţia: Florin Mititelu/Alexandru Neculce, Paul Ionescu/ Viorel Ionescu, Cristina Roşiianu/Adrian Lefter, Florentina Tănase/Roxana Vișan, Angela Filipescu, Ilona Hrestic/George Simian.

Vineri, 29 martie, ora 10.00
JACK ŞI VREJUL DE FASOLE

după povestea populară omonimăRegia şi scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Drăgulescu
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu/ Marin Fagu, Florin Mititelu/Viorel Ionescu.

Sâmbătă, 30 martie, orele 10.00 și 12.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Duminică, 31 martie, orele 10.00 și 12.00
GULLIVER ÎN ŢARA PITICILOR

după Jonathan Swift
Scenariu, regia artistică: Cristian Pepino
Scenografie: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Gabriel Apostol/ Marin Fagu, Adrian Lefter, Alina Teianu/Alina Petrescu, Viorel Ionescu/Florin Mititelu, Ioan Brancu/Cristian Mitescu, Mihai Dumitrescu/Daniel Stanciu, Petronela Purima/Dora Ortelecan Dumitrescu, Grațiela Ene/ Roxana Vişan, Ilona Hrestic/ Geo Dinescu, Mariana Zaharia/ Eugenia Barbu.

 
Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;

PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00
duminică între orele 9.00 – 13.00

PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: = 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;

PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă şi foto: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
Categorie: , , ,

“Vizita… si Dl. Goe”

“Vizita…  si  Dl. Goe”
Ca in fiecare duminica dimineata, am dat si azi fuga la teatru cu Matei. Si el, dar si colega lui de la gradinita, Nati, erau foarte nerabdatori. Cel putin lui Matei, ii place atat de mult, ca a doua zi la gradinita povesteste tuturor despre piesele vazute la teatru. 
De aceasta data am vazut o dramatizare dupa I.L.Caragiale, “Vizita…  si  Dl. Goe”, un spectacol amuzant, plin de culoare şi totodata moralizator. Scenariul are la baza educatia gresita din unele familii burgheze.

In distributie i-am regasit pe actorii: Claudia Negroiu, Dana Porlogea, Razvan Dragu, Tavi Stefan, Andreea Lupsa, Monica Alexandrescu.

Pretul biletelor a fost acelasi, adica 10 lei pentru adulti si 8 lei pentru copii.

Duminica viitoare, pe  24 martie, la Centrul Cultural pentru UNESCO “Nicolae Balcescu”, se va juca de la ora 11 piesa “Fata babei si fata mosneagului” pe care noi am mai vazut-o.

vizita,domnul_Goe,teatru,copii,centrul_cultural_pentru_UNESCO_Nicolae_Balcescu,Dana_Parlogea.Monica_Alexandrescu,I.L._Caragiale,iepurasi,gradinita,grupa_mica
vizita,domnul_Goe,teatru,copii,centrul_cultural_pentru_UNESCO_Nicolae_Balcescu,Dana_Parlogea.Monica_Alexandrescu,I.L._Caragiale,iepurasi,gradinita,grupa_mica

0 comentarii
Categorie: , ,

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 18-24 martie 2013

Repertoriul Teatrului de Animatie Tandarica pe perioada 18-24 martie 2013
Luni, 18 martie, ora 10.00
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu


Marți, 19 martie, ora 10.00
PINOCCHIO
după Carlo Collodi
Scenariu, regia şi animaţie digitală:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Liliana Gavrilescu/Viorel Ionescu, Daniel Stanciu, Mihai Dumitrescu/Marin Fagu, Petronela Purima/Ilona Hrestic, Roxana Vişan/Mariana Zaharia, Geo Dinescu/Alina Teianu.

Miercuri, 20 martie, ora 10.00
LAMPA LUI ALLADIN
După o poveste din 1001 nopţi
Regia şi scenariul: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bãlan
În distribuţie: Marin Fagu/ Viorel Ionescu, Mihai Dumitrescu/ Ioan Brancu, Cristian Mitescu/ Dan Codreanu, Graţiela Ene/Angela Filipescu, Alina Teianu/Geo Dinescu, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Adrian Lefter/George Simian.

Joi, 21 martie, ora 10.00
CEI TREI PURCELUŞI
Textul şi regia: Mihai Sandu Gruia
Scenografia, costumele şi păpuşile: Daniela Drăgulescu, Matei Dumitrescu, Elena Nucă, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu
Muzica : Mihai Bisericanu
Distribuţia: Florin Mititelu/Alexandru Neculce, Paul Ionescu/ Viorel Ionescu, Cristina Roşiianu/Adrian Lefter, Florentina Tănase/Roxana Vișan, Angela Filipescu, Ilona Hrestic/George Simian.

Ora 18.00 - PREMIERĂ OFICIALĂ
FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Drăgulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu, Jou-Jou Drăgan, Geo Dinescu, Marin Fagu

Vineri, 22 martie, ora 10.00
PUNGUŢA CU DOI BANI
Adaptare după Ion Creangă
Scenariu, regie şi teme muzicale: Decebal Marin
Scenografia: Carmen Raszovski
Aranjamente muzicale: Dragoş Laurian Cucoş
Distribuţie: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Ioana Chelaru Popovici / Eugenia Barbu, Liliana Gavrilescu / Graţiela Ene, Mihai Dumitrescu / Florin Mititelu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Alina Teianu.

Sâmbătă, 23 martie, orele 10.00 și 12.00
TOM DEGEŢEL
după P.J.Stahl
Adaptarea: Daniel Stanciu
Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Delia Ioaniu
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu / Ilona Hrestic, Graţiela Ene/Daniela Ruxandra Mihai, Viorel Ionescu / Florin Mititelu, Victor Bucur / George Năstase, Marin Fagu / Daniel Stanciu, Paul Ionescu / Adrian Lefter, Petronela Purima/Dora Ortelecan Dumitrescu.

Duminică, 24 martie, orele 10.00 și 12.00
ALBĂ CA ZĂPADA
după Fraţii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Alina Teianu/Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Cristian Mitescu/Ioan Brancu, Adrian Lefter, Graţiela Ene/ Ioana Chelaru Popovici.

Rezervari bilete si informatii: 021 315 23 77;

PROGRAM: de luni până sâmbătă între orele 9.00-17.00
duminică între orele 9.00 – 13.00

PRET BILETE GRUPURI ORGANIZATE: = 9.00 Ron - doar în timpul săptămânii;
PRET BILETE COPII: 11,50 Ron, BILETE ADULTI: 13,50 Ron

Pentru spectacolele din timpul săptămânii teatrul işi rezervă dreptul de a face modificări în program, în functie de solicitările pe care le are din partea grupurilor organizate.

Sursă şi foto: www.facebook.com/teatrultandarica

0 comentarii
 
Doi Iepurasi © 2012 | Designed by Canvas Art, in collaboration with Business Listings , Radio stations and Corporate Office Headquarters